wyszukiwarka :

czegoś nie możesz znaleźć ? poszukaj

Spotkania Mikołajkowe.

Mikołajki 2011

       W tym roku oprócz zwyczajowych paczek i prezentów z okazji Mikołaja uczestniczyliśmy w spotkaniach mikołajkowych, które ubogaciły nas duchowo. W sobotni poranek 3 grudnia pojechaliśmy na halę Podpromie do Rzeszowa, gdzie zostaliśmy zaproszeni przez Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Gośćmi honorowymi byli ks. Biskup K. Górny, Prezydent Miasta Rzeszowa T. Ferenc oraz Prezes Asseco Poland dr A. Góral. W tym roku spotkanie to zgromadziło ok. 2000 dzieci. W nastrój świąteczny wprowadził wszystkich zespół muzyczny z Górna „Młody duch”, który wykonał wiązankę piosenek oraz szkolne Koło Caritas z II LO w Rzeszowie wykonując program tematyczny. Na hali pojawił się również Św. Mikołaj, który wzbudził najwięcej emocji u maluchów. Spotkanie zakończyło się wspólna modlitwą i błogosławieństwem ks. Biskupa. Przy wyjściu z hali otrzymał każdy upominek.

       4 grudnia byliśmy natomiast w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej na sztuce „Przygody Koziołka Matołka.” Zostaliśmy zaproszeni przez Lions Club Rzeszów- rzeszowski oddział międzynarodowej organizacji humanitarnej Lions Club International – Okręg 121 Polska. Sztuka podobała się nam bardzo. Aktorzy bardzo żywiołowo i zabawnie przedstawili niezwykłe przygody koziołka w czasie wędrówki po świecie w poszukiwaniu Pacanowa.

       6 grudnia zostaliśmy zaproszeni przez studentów Uniwersytetu Rzeszowskiego Instytutu Muzyki na muzikal „W krainie bajek.” Tutaj wraz z artystami wędrowaliśmy po różnych bajkach np. Kopciuszek, Kot w butach, Królewna Śnieżka. Towarzyszyła temu żywiołowa muzyka, tekst przepełniony humorem i dowcipem. Wszystko odbywało się w atmosferze mikołajek. Na scenie byli grający Mikołajowie i pajace w czapkach mikołajów. W przerwie Mikołaj częstował nas cukierkami. Wszyscy bawiliśmy się świetnie.

      11 grudnia udaliśmy się na Integracyjne Spotkanie Mikołajkowe sponsorowane przez Fundację PKO BP w Warszawie. Na ta imprezę zostaliśmy zaproszeni już po raz drugi przez PKO BP oddział w Lublinie. Spotkanie odbywało się w hali widowiskowo – sportowej w Jedliczu. Po oficjalnym powitaniu sponsorów i gości, wszyscy zostaliśmy zaproszeni do Akademii Świętego Mikołaja, w której rozpoczęliśmy naukę i przygotowania pod czujnym okiem elfów na przybycie Św. Mikołaja. I tak uczyliśmy ulubionego tańca św. mikołaja, robiliśmy prezenty dla niego np. kartki świąteczne, torby na prezenty, rysunki, ozdoby choinkowe. Kulminacyjnym punktem spotkania było przybycie najbardziej oczekiwanego przez wszystkich gościa - Świętego Mikołaja. Najpierw zaprezentowaliśmy mu co nauczyliśmy się w Akademii a później wręczył każdemu Certyfikat ukończenia Akademii oraz słodki upominek. Było to bardzo udane spotkanie i miejmy nadzieję, że zobaczymy się ponownie za rok.

DZIĘKUJEMY wszystkim organizatorom i sponsorom tegorocznych spotkań mikołajkowych .

Efekty :

Zobacz pełną listę aktualności